حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

ماساژور گردن و مزایای استفاده از آن

ماساژور گردن و مزایای استفاده از آن

 

با توجه به تغییر نوع فعالیت های انسان و پشت میز نشینی های مداوم و کار با کامپیوتر و حتی انجام فعالیت های ورزشی خاص که موجب کوفتگی بدن می گردند ماساژ درمانی پیش از پیش رواج پیدا کرده است. در این بین دستگاه های ماساژ نیز به صورت ماساژور بدن، ماساژور پا و چشم گردن ،شانه و کتف، رواج یافته اند.ماساژورهای دستی بدن بر روی هر یک از قسمت های بدن استفاده شده و موجب کاهش درد عضلانی و اسپاسم در ناحیه مورد استفاده می شوند.در این مقاله قصد داریم نوع خاصی از ماساژورها که مختص گردن و شانه و کتف می باشد را شرح دهیم.

ماساژور کتف و گردن و کتف

مفصل گردن از ناحیه جمجمه تا بالای استخوان ترسو (Torso) امتداد می یابد. استخوانها، لیگامنت ها و ماهیچه های گردن ازسر و حرکات آن پشتیبانی می کنند. هرگونه آسیب دیدگی و التهاب دراین مفصل سبب بروز درد در گردن می شوند.گردن عضوی از بدن است که در مقابل استرس و فشار آسیب پذیر است و بعد از مهره های کمر به بیشترین اختلالات استخوانی و عضلانی دچار می شوند.

درد گردن در پشت میز نشین ها از قبیل کارمندها، تایپیست ها و افرادی که پیوسته مطالعه می کنند و به طور کلی افرادی که کار آنها مرتبا با دست می باشد و باید مرتب سر را خم کنند و به آن نگاه کنند، شایع است، چون وقتی عضلات گردن به طور مدام در حال انقباض باشد محل تجمع اسید لاکتیک گردیده و پیرو آن جریان خون در آن ناحیه کاهش می بابد و به صورت درد و گرفتگی و اسپاسم عضلانی ظاهر می شود.

به طور کلی نشستن طولانی مدت بدون تغییر حالت،تکان خوردن گردن حین انجام حرکات ورزشی ،خوابیدن در وضعیت نامناسب و استفاده از بالش بلند نیز می توانند مشکلاتی را برای عضلات و مهره های کتف و گردن ایجادکنند .استفاده از ماساژور باعث کاهش استرس های شغلی و تنش ها و استرس های روزمره،تقویت سیستم ایمن بدن ،تسکین درد و به دلیل تحریک جریان خون باعث کاهش چین و چروک بدن و افزایش سوخت و ساز بدن و سزاندن چربی های زائد می گردد و همچنین باعث کاهش افسردگی می شوند.

استفاده از ماساژورها درموارد ضرب دیدگی، ماستکتومی و در زمان بی حرکتی و قرار گرفتن عضو در گچ سبب کاهش تورم و رفع گرفتگی عضلات و کشیدگی آنها شده و سبب جلوگیری از زخم های فشاری و اصطلاحا زخم بستر می گردد چرا که این زخم ها در اثر فشار فشار مداوم به عضله ایجاد می گردد و با تسریع جریان خون در آن عضله از بین می روند و ازآنجا که ماساژورها سبب افزایش ترشح هورمون سروتونین می شوند خلق و خوی فرد تعدیل و فشار عصبی او نیز کاهش می یابد

 

ماساژور گردن و مزایای استفاده از آن

 

دستگاه ماساژ مختص قسمت هایی از بدن مانند کتف، گردن و شانه می باشد که در طول روز و انجام کار فشار زیادی به آن‌ها وارد می شود و بسیار موثر جهت رفع خستگی و جلوگیری از آرتروز گردن می باشد. دستگاه های ماساژور گردن به مدل های مختلف (لرزشی ، ضربه ای و شیاتسو )قابلیت استفاده برای ماساژ گردن ،کمر، ماساژ شانه، ماساژ باسن و ماساژ ران پا را نیز دارند.

بهترین زمان استفاده از ماساژور گردن و کتف و به طور کلی ماساژور ها شب ها و قبل خوابیدن می باشد و خوابی راحت را برای شما به ارمغان می آورد.انواعی از ماساژورهای کتف و گردن (boncare) که مجهز به فناوری اشعه مادون قرمز هستند بسیار موثر برای افرادی می باشد که عمده فعالیت روزانه آنها به نشسته است از جمله کارمندان،دندان پزشکان،تایپیست ها و همچنین قابل استفاده در منزل و حتی ماشین در هنگام رانندگی طولانی مدت و ترافیک می باشد.

به طور کلی اگر یک ماساژور حرفه ای نیستید و مرتبا گردن و کتف شما در معرض درد می باشد بهتر است از دستگاه های حرفه ای ماساژ گردن و کتف و ماساژورها استفاده کنید.گروه هایپر جیم ارائه دهنده ماساژور های کتف و گردن از جمله ماساژور کتف و گردن ریلکس و ماساژور گردنی شارژی بن کر می باشد.

منبع: هایپرجیم

حسین ملک زاده
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X